Moja lista

Do zapłaty: PLN Przejdź do zapytania

Blog

Co wpływa na koszt wykonania nadruku na koszulkach?

nadruki na koszulki
nadruki na koszulki

Koszulki, na których znajdują się oryginalne, przyciągające wzrok nadruki cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością. Szczególnie chętnie sięgają po nie zwłaszcza ludzie młodzi, ale nie brakuje również tych nieco starszych, którzy dobrze czują się w takich ubraniach. Znakowanie odzieży to sposób na naniesienie nadruku. Wielu przedsiębiorców – zwłaszcza tych początkujących – zastanawia się od czego zależy koszt nadruku na koszulkach. Okazuje się, że na ostateczną cenę wpływa kilka istotnych czynników.

 

Koszty nadruku na koszulkach - od czego zależą?

Do czynników istotnie wpływających na koszt, jaki trzeba ponieść w związku z wykonaniem nadruku na koszulkach zalicza się:

  • zastosowaną technikę druku;
  •  rodzaj wykorzystanych farb;
  • materiał, na jaki ma być naniesiony nadruk;
  • ilość koszulek, które mają być wykonane.

Nie bez znaczenia jest także wielkość nadruku, a także to, jak bardzo jest on kolorowy. Warto pamiętać, że ostateczna wycena zlecenia dokonywana jest zawsze dopiero wtedy, kiedy dostarczone zostaną wszystkie istotne dane dotyczące planowanego projektu.

 

Jaki jest związek między techniką druku, zastosowanymi farbami a kosztami wykonania znakowania koszulek?

Planując naniesienie nadruków na koszulki, należy przede wszystkim zastanowić się, jaką metodę zamierzamy wybrać. Nie jest to taka oczywista decyzja. Powinna bowiem uwzględniać wzór, który planujemy na koszulkę nanieść, a także dzianinę, z jakiej jest ona wykonana. Trzeba przy tym pamiętać, że poszczególne techniki różnią się efektem, który gwarantują oraz wytrzymałością. To zawsze także nieco odmienna cena. I tak jeśli nasz wzór nie jest skomplikowany, a my nie chcemy wydać zbyt dużo na znakowanie, warto postawić na popularny sitodruk. Jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać płynne przejścia tonalne, lepszym wyborem jest druk cyfrowy bezpośredni DTG. Jeśli nie musimy oszczędzać, motyw składa się z jednolitych kolorów, chcemy uzyskać elegancki, ekskluzywny efekt, postawić można na haft komputerowy. W razie wątpliwości dotyczących poszczególnych technik warto skontaktować się z profesjonalistami.

 

Jak materiał wpływa na koszt wykonania nadruku na koszulkach?

Jeśli zastanawiamy się od czego zależy koszt nadruku na koszulkach, koniecznie powinniśmy skupić się na materiale. Koszulki mogą być szyte z różnych tkanin. Odmienne właściwości wpływają nie tylko na uzyskany efekt, ale również koszt, jaki musimy ponieść. Tym, co ma znaczenie jest przede wszystkim powierzchnia tkaniny. Może ona bowiem być idealnie gładka. Dostępne są materiały, które są chropowate, a także te, których powierzchnia jest śliska. Jeśli zdecydujemy się na tkaninę, która wymaga zastosowania specjalnych farb, musimy liczyć się z dużo wyższymi kosztami. Do takich zalicza się między innymi wszystkie materiały termiczne.

 

Ile sztuk koszulek zamówić, aby wykonanie nadruku naprawdę się opłacało?

Jeśli chodzi o to, ile kosztuje nadruk na koszulkach, to trzeba pamiętać, że cena jest ściśle powiązana z ilością zamówienia. Są techniki, które lepiej sprawdzają się w przypadku małych nakładów, a także takie, które poleca się wówczas, gdy zamawiamy naprawdę dużą ilość. To technik, które opłacają się szczególnie w przypadku dużego nakładu zalicza się sitodruk. Im więcej koszulek zamówimy, tym bardziej będzie się to opłacać.

 

Jaki jest wpływ grafiki na cenę nadruku?

Decydując się na naniesienie nadruku na koszulkę, należy pamiętać, że cena uzależniona będzie także od projektu, który wybraliśmy. Zacznijmy od tego, że możemy go samodzielnie wykonać od początku do końca i dostarczyć do firmy wykonującej nadruki w odpowiednim formacie. Wówczas zapłacimy dużo mniej. Jeśli zdecydujemy się powierzyć to grafikom, którzy albo zajmą się przygotowaniem projektu, albo opracowaniem pliku tak, aby można było z niego skorzystać, trzeba liczyć się z wyższą ceną. Naniesienie na koszulkę prostych, mało skomplikowanych wzorów wiążę się z mniejszym nakładem pracy. Oznacza to także mniejszy koszt. Jeśli jednak wzór będzie specyficzny, bardzo skomplikowany, duży, rozbudowany, cena za usługę naturalnie idzie w górę.

 

Od czego zależy koszt nadruku na koszulkach to pytanie, które w kontekście znakowania odzieży pojawia się naprawdę bardzo często. Na ogół zadają je osoby, które chcą wprowadzić na rynek własną kolekcję odzieży bądź zamówić wykonanie profesjonalnych, firmowych ubrań roboczych. Nie da się podać konkretnego kosztu wykonania nadruku na jednej koszulce. Wpływ na to ma bowiem wiele czynników, z których najważniejsze udało się nam omówić. Pamiętając o nich, można tak kształtować zamówienie, aby zapłacić możliwie jak najmniej.

18-07-2022