Moja lista

Do zapłaty: PLN Przejdź do zapytania
Strona główna

Sitodruk

Sitodruk. Nadruki na koszulkach i bluzach

nadruki na koszulkach
nadruki na koszulkach
workman.png

SITODRUK to najbardziej popularna metoda nadruku na odzieży, stosowana zwykle przy większych nakładach ilościowych.

 

Technika sitodruku ma bardzo długą historię – wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych. W metodzie tej kluczowa jest matryca tzw. sito. Jest to rama najczęściej aluminiowa na które jest napięta siatka o bardzo drobnych "oczkach". Po nałożeniu emulsji i naświetleniu część oczek w sicie zostaje zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania, odpowiednia farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na powierzchnię odzieży. W ten sposób powstaje efektowny nadruk.

 

Posiadamy nowoczesne automaty do nadruków na odzieży, które pozwalają zadrukować do 500 szt. koszulek na godzinę jednocześnie w 8 kolorach! Na maszynach tych można uzyskać dokładne odwzorowanie bardzo skomplikowanych wzorów. Metoda sitodruku pozwala  odwzorować kolory logotypu lub wzoru graficznego w skali Pantone. Drukujemy również wielobarwne grafiki w separacjii CMYK lub spotowej.

 

Sitodruk to najchętniej wybierana metoda nadruku na koszulkach. Nadruki na koszulki wykonujemy wysokiej jakości farbami znanych światowych producentów.

Zazwyczaj stosujemy farby plastizolowe, ale klienci coraz chętniej wybierają również farby wodne. W obydwu przypadkach gwarantujemy długi okres zachowania nasycenia kolorów nadruku i wysoką trwałość użytkowania. 
Sitodruk jako jedyna metodą umożliiwia zostosowanie ciekawych efektów nadruku np. druk puchnący dający efekt wypukłości nadruku,  farby metaliczne w kolorze srebra, złota czy miedzi, farby świecące w ciemności i inne.

 

Cena sitodruku jest uzależniona od nakładu, wielkości nadruku oraz ilości kolorów użytych w projekcie. Najatrakcyjniejsze ceny nadruku wykonanego sitodrukiem występują przy większych nakładach, ponieważ stałe koszty  przygotowalni rozkładają się proporcjonalnie na większą ilość odzieży.

 

Musimy pamiętać, że stosując ta metodę projekt drukowany na odzieży musi być taki sam dla całego nakładu, jednak dobór różnego koloru ubrań do druku jednego projektu nie wpływa na cenę. 

 

Zamów u nas nadruk na koszulkach i dołącz do grupy zadowolonych klientów.

Zalety sitodruku:

 • Najlepsza cena
  Sitodruk jest bezkonkurencyjny cenowo przy dużych ilościach (powyżej 100 szt)
 • Szerokie zastosowanie
  Sitodruk może być stosowany na wielu typach tkanin: bawełnie, dzianinach. Dlatego za jego pomocą może być znakowana zarówno odzież jak i torby, parasole, czapki.
 • Trwałość
  Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych farb drukarskich, nadruki są odporne m.in. na wilgoć, promieniowane UV, uszkodzenia mechaniczne czy pranie.
 • Kolorystyka
  Dzięki zastosowaniu palety kolorów wg skali PANTONE otrzymujemy żywe, nasycone kolory. Zastosowanie dużej ilości farby umożliwia uzyskanie bardzo wyrazistych i w pełni nasyconych barw.
 • Jakość i precyzja
  Możliwość nadrukowania bardzo szczegółowych elementów z bardzo dokładnym pasowaniem kolorów.
 • Uszlachetnianie
  Jako jedyna technika pozwala na stosowanie uszlachetniania druku (druk puchnący, brokat, żel, druk 3D i inne).
Informacje techniczne
1. Jak przygotować projekt?
2. Co to są półtony (rastry)?
3. Tabela kolorów podstawowych farb plastizolowych
4. Porównanie rodzajów bawełny