Moja lista

Do zapłaty: PLN Przejdź do zapytania
Strona główna

Sitodruk

Sitodruk

sito.png
workman.png

SITODRUK to najbardziej popularna metoda nadruku na odzieży, stosowana przy większych nakładach ilościowych.

 

Technika sitodruku ma bardzo długą historię – wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych. W metodzie tej kluczowa jest matryca tzw. sito. Jest to rama najczęściej aluminiowa na które jest napięta siatka o bardzo drobnych "oczkach". Po nałożeniu emulsji i naświetleniu część oczek w sicie zostaje zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania, odpowiednia farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na powierzchnię odzieży. W ten sposób powstaje efektowny nadruk.

 

Posiadamy nowoczesne automaty do nadruków na odzieży, które pozwalają zadrukować do 500 szt. koszulek na godzinę jednocześnie w 8 kolorach! Na maszynach tych można uzyskać dokładne odwzorowanie bardzo skomplikowanych wzorów.

 

Nadruki na odzieży robimy wysokiej jakości farbami znanych światowych producentów. Gwarantujemy długi okres zachowania nasycenia kolorów nadruku podczas użytkowania.

 

Najatrakcyjniejsze ceny nadruku wykonanego sitodrukiem zależą od nakładu, ponieważ koszty stałe przygotowalni rozkładają się proporcjonalnie na większą ilość odzieży.

Zalety sitodruku:

 • Najlepsza cena
  Sitodruk jest bezkonkurencyjny cenowo przy dużych ilościach (powyżej 100 szt)
 • Szerokie zastosowanie
  Sitodruk może być stosowany na wielu typach tkanin: bawełnie, dzianinach. Dlatego za jego pomocą może być znakowana zarówno odzież jak i torby, parasole, czapki.
 • Trwałość
  Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych farb drukarskich, nadruki są odporne m.in. na wilgoć, promieniowane UV, uszkodzenia mechaniczne czy pranie.
 • Kolorystyka
  Dzięki zastosowaniu palety kolorów wg skali PANTONE otrzymujemy żywe, nasycone kolory. Zastosowanie dużej ilości farby umożliwia uzyskanie bardzo wyrazistych i w pełni nasyconych barw.
 • Jakość i precyzja
  Możliwość nadrukowania bardzo szczegółowych elementów z bardzo dokładnym pasowaniem kolorów.
 • Uszlachetnianie
  Jako jedyna technika pozwala na stosowanie uszlachetniania druku (druk puchnący, brokat, żel, druk 3D i inne).
Informacje techniczne
1. Jak przygotować projekt?
2. Co to są półtony (rastry)?
3. Tabela kolorów podstawowych farb plastizolowych
4. Porównanie rodzajów bawełny