Moja lista

Do zapłaty: PLN Przejdź do zapytania
Strona główna

Haft komputerowy

Haft komputerowy - Haftowanie i wyszywanie na ubraniach

haft.png
haft2.png

Haft jest uznawany za jeden z najstarszych sposobów, za pomocą którego można zdobić odzież. To popularna metoda znakowania odzieży, której początków należy szukać w tradycyjnym hafcie ręcznym znanym ludzkości od początków naszej ery. W XIX w. pojawiły się próby zmechanizowania haftu ręcznego po to, aby zwiększyć tempo wykonywania kolejnych hafcianych produktów, a jednocześnie uzyskać większą precyzję. Tak zaczęło rozwijać się hafciarstwo maszynowe, które obecnie w dobie powszechnych komputerów określane jest mianem haftu komputerowego.

 

Posiadamy nowoczesny park maszynowy wyposązony w jakpońskie maszyny hafciaskie HAPPY. To maszyny wyposażone w wiele głowic, dzięki czemu z ich pomocą możliwe jest tworzenie kilku wzorów na raz, co sprawia, że powstają one dużo szybciej, co za tym idzie szybciej docierają również do klienta.
Nasz park maszynowy to jednak przede wszystkim wysoka jakość i dokładność haftów.

 

Tworzone przez nas hafty komputerowe to funkcjonalna i jednocześnie ekskluzywna metoda, która doskonale sprawdza się do zdobienia tekstyliów. Wzory wykonane tą metodą są trwale, odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, a jednocześnie bardzo atrakcyjne.

 

Stosowane w hafcie nici są odporne na pranie w wysokiej temperaturze i praktycznie na każde prasowanie.  W naszej ofercie posiadamy standardowe gładkie nici, nici metalizowane dzięki którym uzyskujemy nietypowe efekty, np. błyszczący srebrny haft czy wypukły haft 3D, a także bardzo trwałe nici ognioodporne.

 

Hafty można stosować na wielu różnych rodzajach odzieży i na wiele różnych sposobów. Polecany szczególnie na koszulki polo, koszule, bluzy, kurtki, polary oraz czapki. Nie zaleca się haftu na tkaninach o gramaturze niższej niż 180g.

 

Haft na zamówienie – zalety:

  • Trwałość: doskonale sprawdzi się jeśli zależy Ci na trwałym i wytrzymałym nadruku. Tak wykonane logo lub grafikę możesz bez obaw prasować, a także prać.
  • Dokładność: wykorzystanie nowoczesnych maszyn pozwoliło nam na niezwykle precyzyjne sterowanie igłą, dzięki czemu otrzymany wzór jest bardzo dokładny i można go wielokrotnie powielić w takiej samej formie, co doskonale sprawdza się przy produkcji masowej.
  • Estetyka: doskonale wiemy, że wymagania klientów nieustannie rosną, dlatego wykonujemy bluzy i koszulki z haftem również w wersji wielobarwnej, a także skomplikowanych i różnorodnych wzorów.
  • Jakość: w naszych maszynach wykorzystujemy niemieckie nici marki Madeira, które pozwalają na otrzymanie wysokiej jakości wzorów.
  • Szerokie zastosowanie: ponieważ istniej możliwość wykonania go na różnym rodzaju odzieży, zarówno bluzach, koszulkach, t-shirtach i wielu innych.
  • Szybkość: którą w dużej mierze zawdzięczamy nowoczesnym maszynom, dzięki niej możemy szybko odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i zrealizować zamówienie na czas.

 Aby móc wykonać haft, konieczne jest wcześniejsze opracowanie wzoru na komputerze, stosując specjalne oprogramowanie. Jest to specjalny tzw. “program sterujący”, za który płaci się przy pierwszym zamówieniu i zostaje on w naszej bazie na przyszłość. Jeśli klient będzie chciał wznowić projekt, kolejna opłata nie będzie więc konieczna. Do jego stworzenia stosujemy najnowsze oprogramowanie – pomagamy w projekcie graficznym i wykonujemy wizualizację, a także próby produkcyjne. 

Programy hafciarskie możemy wykonać na podstawie plików graficznych, które zostaną nam dostarczone przez klienta, na przykład w formacie JPG, PDF, GIF, czy CDR oraz AI.

 

Jak widać hafty komputerowe nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Wiele zalet sprawia, że coraz częściej na ich wykonanie decydują się zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy. Możliwość stworzenia wielu różnych wzorów sprawia, że taka odzież doskonale nadaje się do spersonalizowana, a co za tym idzie dobrze sprawdzi się jako ubranie dla pracowników lub gadżet reklamowy.