Moja lista

Do zapłaty: PLN Przejdź do zapytania
Strona główna

Zdobienia

Zdobienia

workman-1.png

SITODRUK

Technika sitodruku ma bardzo długą historię – wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych. W metodzie tej kluczowa jest matryca tzw. sito. Jest to rama najczęściej aluminiowa na które jest napięta siatka o bardzo drobnych "oczkach". Po nałożeniu emulsji i naświetleniu część oczek w sicie zostaje zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania, odpowiednia farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na powierzchnię odzieży. W ten sposób powstaje efektowny nadruk.

 

dowiedz się więcej o sitodruku

haft-1.png

HAFT KOMPUTEROWY

Haft to jeden z najstarszych sposobów zdobienia przedmiotów. Następca ręcznego haftu – haft cyfrowy jest dziś powszechnie znany jako forma zdobienia tkanin i odzieży przy pomocy wzorów wyszywanych nićmi. Maszyny hafciarskie, posiadają jedną lub wiele głowic w zależności od modelu. Pozwala to na wykonywanie wielu haftów jednocześnie skracając czas oczekiwania klienta. 
Haft komputerowy możemy zaliczyć do ekskluzywnych metod zdobienia tekstyliów.
Główną zaletą tej techniki jest bardzo atrakcyjny wygląd oraz wysoka trwałość naniesionych wzorów.

 

dowiedz się więcej o hafcie komputerowym

dtf-print.png

DRUK DTF

DTF czyli direct to foil to nowa technika cyfrowego zdobienia odzieży. Polega na wydruku wzoru w kolorystyce CMYK na specjalnej folii transferowej PET a następnie przeniesienie wydruku na odzież za pomocą prasy termotransferowej.

Druk DTF cechuje się wysoką rozdzielczością nadruku i trwałością w użytkowaniu.

Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie wtedy, kiedy potrzebujemy małych lub średnich nadruków w niższych nakładach. 

Dzięki DTF możemy znakować odzież wykonaną nie tylko z bawełny a także z różnych mieszanek a nawet odzieży poliestrowej.

 

dowiedz się więcej o druku DTF

surecolor-epson-f2100.jpg

DRUK CYFROWY BEZPOŚREDNI DTG

Do druku na teksyliach wykorzystywane są nowoczesne maszyny drukujące o wysokiej rozdzielczości. Wykonany w ten sposób nadruk charakteryzuje się dobrym odwzorowaniem szczegółów, wysokim nasyceniem barw oraz dużą trwałością i odpornością na pranie. 
 Wykonujemy nadruki na koszulkach za pomocą profesjonalnej maszyny cyfrowej EPSON. DTG wykorzystuje do druku farby wodne. Nadruk można wykonać zarówno na białych jak i ciemnych tkaninach. Na ciemnych podłożach w pierwszym przebiegu nanoszona jest biała farba, w drugim kolory z zestawu CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, Black), których złożenie daje perfekcyjne wielokolorowe nadruki.

 

dowiedz się więcej o druku cyfrowym DTG

transfer-1.png

TERMOTRANSFER SITODRUKOWY

Jest to metoda druku pośredniego, nadruk wykonywany jest sitodrukiem na papierze lub folii transferowej. Po ostatnim kolorze nanoszony jest klej w postaci płynnej lub proszku, po czym całość jest wygrzewana w tunelu grzewczym. Po tej operacji nadruk może być przetransferowany na docelowe podłoże (koszulka, czapka, etc) na prasie transferowej pod odpowiednim ciśnieniem i we właściwej temperaturze. Metoda ta daje efekt idealnie gładkiego nadruku, o bardzo wysokim kryciu kolorów i wyrazistych krawędziach.

 

dowiedz się więcej o termotransferze

prasa2-1.png

FLOCK I FLEX

Folie flex i flock stosowane są głównie przy mniejszych ilościach, dzięki czemu cena jednostkowa nadruku jest atrakcyjna. Projekt przygotowany w formie wektorowej wycinany jest na ploterze tnącym, a następnie po usunięciu zbędnych elementów wgrzewany na odzieży za pomocą specjalnej prasy. Metoda pozwala na otrzymanie trwałego nadruku, lecz ogranicza ilość zastosowanych kolorów i wyklucza uzyskanie efektu cieniowania czy też tonowania kolorów.

 

dowiedz się więcej o foliach flex i flock