Moja lista

Do zapłaty: PLN Przejdź do zapytania

Blog

Druk DTF czy sitodruk - która metoda jest lepsza?

sitotransfer.jpg

Przy wyborze odpowiedniej metody nadruku na koszulkach, ważne jest zrozumienie różnic między dwoma popularnymi technikami: sitodrukiem i DTF (Direct-To-Film). Zarówno sitodruk, jak i DTF mają swoje unikalne cechy i zalety, które warto wziąć pod uwagę, aby dokonać najlepszej decyzji. Przyjrzyjmy się bliżej obu metodom, aby lepiej zrozumieć, która może być dla Ciebie bardziej odpowiednia.

 

Nadruki na koszulkach metodą sitodruku

Sitodruk to tradycyjna metoda nadruku, która od lat cieszy się dużą popularnością. W tej technice używa się matrycy i specjalnych farb, które są ”przeciskane” za pomocą gumowej rakli przez matrycę na powierzchnię koszulki. Sitodruk oferuje wysoką jakość nadruku oraz trwałość, co czyni go doskonałym wyborem dla wielu zastosowań. Jest to szczególnie korzystne przy większych zamówieniach, gdzie koszt jednostkowy maleje wraz z ilością nadrukowanych koszulek. Sitodruk umożliwia także drukowanie na różnych rodzajach materiałów, zapewniając żywe i trwałe kolory. Należy jednak zauważyć, że sitodruk może być kosztowny przy małych zamówieniach ze względu na potrzebę przygotowania matryc i zastosowanie specjalistycznych technologii.

 

Nadruki na koszulkach drukiem cyfrowym DTF

Z drugiej strony, DTF to stosunkowo nowoczesna metoda nadruku, która zdobywa coraz większą popularność. W tej technice używa się specjalnej folii, która jest drukowana przy użyciu drukarki cyfrowej, a następnie przenoszona na koszulkę za pomocą termicznej prasy. DTF oferuje wiele zalet, które mogą przyciągnąć Twoją uwagę. Po pierwsze, umożliwia on drukowanie bardzo szczegółowych i wielokolorowych wzorów, co daje większą swobodę w projektowaniu. Ponadto, DTF pozwala na drukowanie na różnych materiałach, takich jak bawełna, poliester i inne tworzywa sztucne. Ta elastyczność otwiera drzwi do różnorodnych projektów i możliwości personalizacji. Warto również zauważyć, że DTF jest szczególnie korzystny przy małych zamówieniach, ponieważ nie wymaga dużych kosztów początkowych związanych z przygotowaniem matryc. Należy jednak pamiętać, że DTF ma wyższy koszt jednostkowy przy większych zamówieniach.

 

Podsumowując, wybór między sitodrukiem a drukiem DTF zależy od konkretnych potrzeb i preferencji. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości, trwałości i produkcji masowej, sitodruk może być najlepszym wyborem. Jest to szczególnie opłacalne przy większych zamówieniach. Natomiast, jeśli potrzebujesz drukować małe zamówienia, wielokolorowe wzory na różnych materiałach, DTF może być bardziej odpowiednią opcją. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z profesjonalnym dostawcą usług druku na koszulkach, który pomoże Ci zrozumieć i dopasować technikę do Twoich konkretnych potrzeb. Skontaktuj się z nami a doradzimy, która metoda będzie najkorzystniejsza do Twojego zlecenia.

Niezależnie od wybranej metody, zaufaj naszemu doświadczeniu, i odpowiednie umiejętnościach w zakresie druku na koszulkach.

 

15-02-2023