Moja lista

Do zapłaty: PLN Przejdź do zapytania

Blog

Koszulka z nadrukiem - czy pozwala wyrażać siebie?

woman-tshirt-dtf.jpg

To, co zakładamy na siebie każdego dnia mówi o nas więcej niż moglibyśmy sądzić. O ile przebywając w domu, na ogół zakładamy przypadkowe i często mało „wyjściowe” rzeczy, o tyle wychodząc do pracy, na spotkanie czy po zakupy, przywiązujemy zdecydowanie większą wagę do wyglądu. Okazuje się, że wiele osób sięga po ubrania, które pozwalają wyrazić swoją osobowość, posiadane poglądy i stosunek do świata. Wybierając odzież, warto zastanowić się więc nad tym co mówi twoja odzież. Pozwoli to uniknąć wpadki, kiedy sięgniemy po coś, co kompletnie nie koresponduje z naszym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość.

 

Co koszulka mówi o tobie – czy ubrania zdradzają cechy charakteru?

Nie brakuje osób, którym koszulki z nadrukiem przywodzą na myśl coś, co zwraca uwagę po prostu tym, że jest obciachowe. Napis typu „Najlepszy chłopak na imprezie” czy „Jestem księżniczką, ustępuj mi drogi” są na szczęście spotykane coraz rzadziej. Dzisiaj producenci stawiają raczej na takie motywy, które pozwalają na pokazanie innym czegoś bardziej oryginalnego. Wskazują, że mamy do czynienia z osobą, która ma własne zdanie i nie wstydzi się go pokazywać. Obecnie bardzo modne są np. koszulki z motywami patriotycznymi. Decydując się na nie, trzeba jednak pamiętać, że niektóre wzbudzają niemałe kontrowersje. Dlatego do wyboru konkretnego motywu warto podchodzić ostrożnie. Wiele osób chętnie wybiera również koszulki, na których znaleźli się ich ulubieni bohaterowie. Jeśli widzimy osobę, która dumnie nosi na piersi postać czarodzieja z Hogwartu, możemy przypuszczać, że mamy do czynienia z osobą, która jest odważna i nie wstydzi się swojej prawdziwej pasji. To, z jakim bohaterem się identyfikujemy dużo mówi o naszych cechach charakteru i osobowości. Personalizowana koszulka to więc świetny sposób, aby wyrazić siebie.

 

Czy personalizowana koszulka ma jakieś ograniczenia wiekowe?

Zastanawiając się co mówi o tobie twój t-shirt, wiele osób zwraca uwagę na to, że personalizowane koszulki odpowiednie są wyłącznie dla młodych ludzi. Wydaje im się, że koszulki z wizerunkami ulubionych bohaterów kreskówek czy filmów, a także te z zabawnymi nadrukami nie znajdują się w zasięgu możliwości osób w nieco starszym wieku. Tymczasem okazuje się, że jest to podejście naprawdę błędne. Wystarczy spojrzeć na fanów zespołów muzycznych -  tutaj nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Warto bowiem w swoim życiu zadbać o to, aby nie zabijać swojego “wewnętrznego dziecka”. Mówi ono bowiem o radości życia, umiejętności czerpania z niego przyjemności i dostrzegania pozytywów we wszystkim, co nas otacza i co się nam przytrafia.

 

Personalizowana koszulka – czy koszulki klubowe to dobry wybór?

Ciekawą propozycją dla wszystkich osób stawiających na odzież, która pozwala wyrazić siebie, są tak zwane koszulki klubowe. Warto pamiętać, że społeczność klubowa ma charakter hermetyczny. Nie każdy ma do niej wstęp. Nie brakuje dużych klubów, które na swój teren wpuszczają jedynie osoby odpowiednio ubrane. Koszulki, na których znajdują się rozmaite motywy pełnią wówczas funkcję swojego rodzaju awatarów. Mówią o tym, z kim mamy do czynienia, wskazują, czy dana osoba jest częścią klubowej rodziny. Wysyłają więc jasny sygnał, czy konkretną osobę można do klubu wpuścić.

 

Jaka powinna być personalizowana koszulka?

Zastanawiając się co koszulka mówi o tobie, należy pamiętać, aby sięgnąć po taką naprawdę dobrej jakości. Nawet najciekawszy nadruk na nic się zda, jeśli koszulka będzie się po prostu źle prezentować. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać odzież z dobrych jakościowo tkanin, które nie będą się szybko rozciągać, tracąc dobrego wyglądu. Nie bez znaczenia jest także technika, jaką wykonano nadruk. Obecnie mamy wiele metod do wyboru. W grę wchodzi między innymi:

Ciekawą propozycją jest haft komputerowy, który jednak jest stosowany raczej w przypadku niewielkich elementów, a nie nadruków zajmujących większą część koszulki. Wszystkie wskazane metody zapewniają uzyskanie dobrego efektu wizualnego. 

 

Co mówi twoja odzież to pytanie, które zadaje coraz więcej osób chcących ubierać się naprawdę świadomie. Warto pamiętać, że za pomocą ubrań można doskonale wyrażać siebie, podkreślając własną osobowość, charakter, zainteresowania, pogląd na świat. Aby jednak tak się stało, niezbędne jest sięganie po odzież, która będzie charakteryzowała się odpowiednią jakością. Ta porozciągana, z kiepsko prezentującym się nadrukiem może sprawić, że będziemy odbierani jako osoby niechlujne i nie dbające o siebie. A przecież nie o taki efekt nam chodzi.

04-01-2023